trende

İşitme Cihazları Pili

İşitme Cihazları Pili
28.08.2023
20

İşitme cihazlarındaki piller enerji kaynağı olarak kullanılmaktadır. İşitme cihazlarının pil numaraları cihazdan cihaza değişkenlik göstermektedir. Genellikle küçük cihazlarda ve kulak içi cihazlarda 312 ve 10 numara pil kullanılmaktadır. Daha büyük boyutlu işitme cihazlarında 13 ve 675 numaralı piller kullanılmaktadır. İşitme cihaz pillerinde 4 farklı numara vardır.

İşitme Cihazı Pil Numaraları

  1. 13 numara işitme cihazı pili
  2. 675 numara işitme cihazı pili
  3. 10 numara işitme cihazı pili
  4. 312 numara işitme cihazı pili

İşitme cihazları pil numaralarında farklı markalar bulunmaktadır. İşitme cihazınızın pil numarasını bilmeniz önemlidir. İhtiyaç halinde bütün işitme cihazı merkezlerinden pil numaranızı söyleyerek pillerinizi temin edebilirsiniz. İşitme cihazı pilleri bazı eczane ve medikallerde de satılmaktadır. Aynı zamanda internet üzerinden sipariş vermeniz de mümkündür. İşitme cihaz pillerini genellikle 7- 10 gün arasında değiştirmeniz gerekmektedir. İşitme cihazınızı kulağınızdan çıkarttığınızda pil kapağını açmalısınız aksi takdirde pil çok kısa sürede bitebilir. İşitme   cihazınızın pil kapağı sürekli kapalı kalması halinde pil oksitlenebilir ve cihaza zarar verebilir.

İşitme cihazlarının genelinde pil biterken sinyal sesi verir.Ses tamamen kesilince pili değiştirmeniz gerekmektedir.İşitme cihazına yeni pil takarken pili cihaza yerleştirmeden önce etiketini çıkarıp 3 dk bekledikten sonra takınız.Banyo yaparken ve yatarken işitme cihazını kulağınızdan çıkarıp, pil kapağını açtıktan sonra kutusunda muhafaza ediniz.

İşitme Cihazları Pilleri Ne Kadar ?

İşitme cihazları pil fiyatları piyasada marka ve kutudaki pil miktarına bağlı olarak değişmektedir.Genel oalrak piyasada bir paket pilin içerisinde 6 adet pil bulunmaktadır.Pillerin fiyatını etkileyen diğer bir unsur güçleridir.Genel olarak bir paket (6’lı) işitme cihazı pilleri piyasada 25,00 TL – 40,00 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

İşitme Cihazı Pilleri Ne Kadar Süre Dayanır ?

İşitme cihazı pilleri genel olarak günlük en az 16 saatlik kullanımda 7 gün – 14 gün arasında kullanılabilmektedir.Pillerin tükenme hızı işitme cihazının modeli ve boyutu ile ilişkilidir.Kulak içi işitme cihazlarının pil boyutu küçük olduğundan dolayı daha kısa bir kullanıma sahiptir.İşitme cihazı pillerinizi daha uzun bir kullanım için nemli ortamlardan uzak tutunuz.Oda sıcaklığında çekmecenizde saklayabilirsiniz.

İşitme Cihazı Pilini Nereden Satın Alabilirim ?

İşitme cihazı pillerini medikallerden, işitme merkezlerinden, eczanelerden ve internetten sipariş edip temin edebilirsiniz.Size en yakın ve en uygun olan yerden alabilirsiniz.

İşitme Cihazı Pilleri Kaç Gün Dayanır ?

İşitme cihazları pillerinin dayanıklılık süresi  cihazın boyutuna, modeline göre değişkenlik göstermektedir.

  • 10 numara işitme cihazı pilleri 3 gün – 5 gün arasında,
  • 312 numara işitme cihazı pilleri 5 gün – 7 gün arasında,
  • 13 numara işitme cihazı pilleri 7 gün – 10 gün arasında,
  • 675 numara işitme cihazı pilleri 10 gün – 15 gün arasında ,

dayanıklılık süresi vardır.

İşitme Cihazı Pilleri Nasıl Takılır ?

İşitme cihazı pilleri paketinden çıkarıldıktan sonra etiketi sökülmelidir.Etiketi çıkardıktan sonra 3 dk bekleyip işitme cihazına takılıp pil kapağı kapatılmalıdır.İşitme cihazını kullanmadığınız zamanlarda pil kapağını açıp özel kutusunda muhafaza etmeniz gerekmektedir.

İşitme Cihazı Pilinin Bittiğini Nasıl Fark Ederiz ?

İşitme cihazı pili bittiğinde hastayı uyaran bip sinyalleri gönderir ve ses tamemen kesilince pili değiştirmeniz gerekmektedir.Çocuk işitme cihazı kullanıcılarında çocuk kendini ifade edemediğinden dolayı çocuk işitme cihazları ışıklıdır.Işıkların rengine göre anne ve baba işitme cihazının pilini değiştirmesi gerektiğini fark edebilmektedir.İşitme cihazını satın alırken pil değiştirme talimatlarını iyi bir şekilde öğrenmeniz gerekmektedir ve kullanma kılavuzlarını okumalısınız.İşitme cihazı tamamen ses çıkarmıyor ise pilinin bittiğini anlayabilirsiniz.

Seslem İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezinden işitme cihazı pilinizi temin edebilirsiniz.

(0541 189 05 77) iletişim numaramız ile iletişime geçip sipariş verebilirsiniz.

Whatsapp
Seslem İşitme Merkezi
Seslem İşitme Merkezi
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?