trende

İşitme Cihazı Nedir?

İşitme Cihazı Nedir?
28.08.2023
70

Bu yazımızda seslem işitme cihazları satış ve uygulama merkezi olarak işitme cihazı nedir sorusunun cevabını vereceğiz.

İşitme cihazları üzerinde bulunan mikrofan aracılığı ile sesleri toplayıp sesleri dijital olarak işledikten sonra hoparlör aracılığı ile kulağa ileten alettir.

İşitme kaybı yaşayan bireyler ilaç tedavisi veya ameliyat ile çözümleme yapılamadığı durumlarda Doktor tavsiyesi ile işitme cihazı kullanmaya başlarlar.

İşitme cihazları günümüzde teknoloji ve estetik açıdan daha da geliştirilmiş olmakla birlikte daha küçük bir yapıya sahip olmuştur.İşitme kayıplı hastalar için dip kanal içi modeller ile işitme cihazları neredeyse gözükmeyen bir hale gelmiştir.Bunun yanı sıra sesleri 360 derece daha geniş toparlayan kulak arkası modellerde yerini almıştır.

Seslem işitme cihazları satış ve uygulama merkezi olarak dünyada en çok tercih edilen işitme cihazı markalarından olan Oticon ve Widex ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

İşitme Cihazı Seçimi

İşitme cihazı seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bir çok faktör vardır.

  • İşitme kaybınızı karşılıyor olması
  • Cihazın kanal sayısını, bant sayısını öğrenmeniz.
  • Estetik açıdan isteklerinizi karşılıyor olması
  • Kolay bir kullanıma sahip olması
  • Alacağınız markasının kalitesini araştırmış olmanız.
  • Garanti koşullarının ve servis hizmetinin yeterli olup olmadığını öğrenmeniz.
  • Satış sonrasında verilen hizmetin yeterli olup olmadığını öğrenmeniz.

Seslem işitme cihazları satış ve uygulama merkezi olarak Uzm. Odyolog ve Odyolog ekibimiz ile Dünyada en çok tercih edilen en iyi işitme cihazı markaları olan Oticon ve Widex ile size en uygun cihazı bulmanıza yardımcı olacağız.İşitme cihazı nedir sorusunun cavabını en iyi ve en doğru şekilde çözümlemelerimiz doğrultusunda sizlere ileteceğiz.

İşitme Kaybınızın Derecesi

İşitme kaybınızın derecesi yapılan odyolojik testler sonucunda odyolog tarafından belirlenmesi gerekmektedir.İşitme kaybı tespit edildikten sonra kaybınıza uygun olan modeller denenmesi gerekmektedir.Eğer ileri dereceli bir işitme kaybınız mevcut ise genel olarak kulak arkası modeller önerilmektedir.

Kulağınızın Anatomisi

İşitme cihazı belirlerken dış kulak yolunuzun yapısına bakılmaktadır. Dış kulak yolu boşluğu her kişide farklı bir yapıya sahiptir.Bir çok kişinin kulak yapısı kulak içi işitme cihazı modellerine uygunken bazı kişilerin kulak boşluğu dar olduğundan kulak arkası modeller önerilmektedir.

Çift Taraflı İşitme Cihazının Faydaları

İşitme cihazına ihtiyaç duyan çoğu hastanın çift taraflı işitme kaybı mevcut olduğu için iki kulağa da cihazlandırılma yapılması gerekmektedir.Daima bir kulak duyar bir kulak anlar.Biri diğerini sürekli destekler.Bir tarafa takılıp diğerine takılmaz ise dengesizlik olup baş dönmesi meydana gelebilir.Çift cihaz kullanımında sesi daha iyi tayin edebilir ve gürültülü ortamlarda sesi daha iyi algılamanıza yardımcı olup daha sağlıklı bir iletişim kurmanızı sağlar.Tek cihaza göre iki taraflı işitme cihazı kullanımının ses kalitesi ve konforu daha iyidir.Bu yüzden çift taraflı bir kaybınız mevcut ise her iki kulakta da işitme cihazı kullanmayı tercih etmelisiniz.

İşitme Cihazını Kullanabilecek miyim ?

İşitme cihazları kişiye özel cihazlar oldukları için her kişiye uygulanacak olan modeller farklılık göstermektedir.Birine olan bir cihaz diğer bir kişiye olmaz.İşitme cihazını kullanacak kişiye Odyolog ne zaman kullanması gerektiği, nasıl kullanması gerektiği, temizliğinin nasıl yapacağını, pillerini nasıl değiştireceğini vb. bütün bilgileri aktarması gerekmektedir.

Seslem işitme cihazları satış ve uygulama merkezi olarak Odyolog ekibimiz hastalarımıza gerekli tüm bilgilendirmeleri sunmaktadır.

İşitme Cihazının Görüntüsü Nasıl ?

İşitme cihazları kulak içi ve kulak arkası modeller olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.Kulak içi modeller estetik açıdan daha küçük bir yapıya sahip oldukları gibi renk seçeneği olarakta ten renginize uygun veya başka renkler seçebilme olanağı bulunmaktadır.Bunların yanı sıra teninize ve saçınızın rengine uygun kulak arkası modellerde seçebilirsiniz.Kulak arkası modellerde de neredeyse farkedilmeyen modeller üretilmiştir.Her iki seçiminizde de seslem işitme merkezi Odyolog ekibimiz sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaklardır.

İşitme Cihazları Fiyatları Nasıl ?

İşitme cihazları fiyatları işitme kaybının derecesine, kanal sayısına, bant sayısına, teknolojik özelliklerine, estetik açıdan görünümüne, işitme cihazında sgk indirimi olmasına, kişisel ihtiyaçlarınızı karşılamasına ve bütçenize göre Odyolog rehberliğinde size en uygun ve en doğru cihaz önerilmelidir.

İşitme Cihazının Ses Kalitesi Nasıl ?

Gelişen teknoloji ile beraber işitme cihazlarının ses kaliteleride geliştirilmiş olmakta ve her geçen gün daha da geliştirilmektedir.Günümüzde en gelişmiş olan modeller dijital işitme cihazı modelleridir.Dijital işitme cihazları mükemmel bir ses kalitesi verebilmek için saniyede milyonlarca işlem yapabilme yeteneğine sahiptir.

Bu tür faktörleri göz önünde bulundurup Seslem İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezimizden sizler için belirleyeceğimiz Dünyada en çok tercih edilen işitme cihazı markaları ile size en iyi ve en doğru işitme cihazlarını Odyolog ekibimiz sizlere sunmaya memnuniyet duyacaklardır.

Sizde Seslem İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezinden Uzm. Odyolog ve Odyolog arkadaşlarımıza danışabilir. ( 0541 189 05 77 ) numaralı hattımızı arayarak ücretsiz işitme cihazı randevusu oluşturabilirsiniz.

> Ara