trende

İşitme Cihazı Markaları

İşitme Cihazı Markaları
28.08.2023
441

İşitme Cihazı Markaları

Seslem işitme cihazları satış ve uygulama merkezi olarak bu yazımızda işitme cihazı markalarından bahsedeceğiz.

İşitme cihazlarına ihtiyaç duyan kişilerin genelinin merak ettiği konulardan biri olan işitme cihazı markaları Dünya’nın farklı ülkelerinde farklı firmalar tarafından üretilerek hepsine ülkemizde ulaşabilmekteyiz.

İşitme cihazının markası

Her ne kadar önemli bir faktör olsa da işitme cihazları kişiye özel cihazlar olduklarından dolayı işitme kaybının derecesine ve isteklerimizi karşılıyor olması da gerekmektedir.

Merkezi Avrupa olan bir işitme cihazı markasının üretim yaptığı yerler Çin, Singapur ve Hindistan olabilir.İşitme cihazlarının merkezi önemli olsa da üretildiği yere göre de kaliteleri belirleyici olmaktadır.

Türkiye, Avrupa, Uzak Doğu ve Amerika başlıca işitme cihazlarının kökeni olan ülkelerdir.İşitme cihazlarının kalitelerini belirlerken hangi ülkelere ait olduğu önemli bir ölçüt değildir.Çünkü işitme cihazları markaları kuruldukları ülkede değil uzak doğu veya üçüncü dünya ülkesinde üretimlerini gerçekleştirmektedir.

İşitme Cihazı Markalarının Tercihini Neye Göre Yapmalıyız

İşitme   cihazlarında   birçok marka mevcuttur. Aslında işitme cihazı markalarından çok kişinin işitme kaybına, yaşına, daha önce geçirilmiş kulak hastalıkları ve kişinin isteklerine uygun olan cihazı bulmak daha önemlidir. Bu nedenle hasta işitme cihazı markasına modeline karar vermek için mutlaka deneme yapmalıdır. İşitme cihazlarında en çok tercih edilen üç marka vardır.

  1. OTİCON
  2. WİDEX
  3. PHONAK

Genel olarak hasta memnuniyetinin yüksek olduğu cihaz markaları Alman ve Danimarka ürünleri olan Oticon, Widex ve Phonak markalarıdır. Diğer işitme cihazı markaları; Unitron, Rexton, Earnet, Signia, Sonic, Helix, A&M, Interton   gibi markalardır.

Her işitme cihazı markasında en düşük en üst düzey modeller bulunmaktadır.Her zaman aldığınız markaya değil de alınan modele, işitme kaybına uygunluğuna ve alınan hizmete bakmalıyız.

Kulak İçi İşitme Cihazları Neye Göre Seçilmelidir

İşitme cihazı seçimi yapılmadan önce iyi bir Kbb hekiminde muayene sonrasında Hastanelerin Odyoloji ünitesinde Odyolog eşliğinde saf ses odyometri testi yapılması gerekmektedir.

Sonrasında bünyesinde Odyolog veya Uzman Odyolog bulunduran işitme cihazı merkezlerinde testiniz en doğru şekilde yorumlandıktan sonra işitme kaybı hikayenizin dinlenmesi gerekmektedir.

Daha sonrasında işitme kaybımıza en uygun ve en doğru işitme cihazı denemeleri yapılması gerekmektedir.

İşitme Cihazı Markası

İşitme cihazı markası her ne kadar önemli olsa da işitme cihazları kişiye özel cihazlar olduklarından dolayı işitme kaybına uygunluğuna, yaşınıza, kulak yapınıza, estetik olarak görünümüne ve isteklerinize cevap vermesi gerekmektedir.

Önemli olan noktalardan bir diğeri de işitme cihazı aldıktan sonra alınan hizmettir. İşitme cihazı uygulaması yapıldıktan sonra belirli periyotlar ile Odyolog veya Uzman Odyolog kontrolünde işitmenizin ve işitme cihazınızın kontrol edilmesi gerekmektedir.

İşitme Cihazı Markaları Tercihi

Her markanın bünyesinde alt ve üst modeller mevcuttur.Buna bağlı olarak işitme cihazı fiyatları da değişkenlik göstermektedir.Bir hastaya iyi gelen bir marka ve model diğer bir hastaya uyumlu olmayabilir.

Önemli olan nokta işitme işitme cihazı markasından çok, sizin için uygun olan en doğru cihaz seçiminin yapılmış olmasıdır.Her işitme merkezi kendi satışını yaptığı işitme cihazını övmektedir.Sizin için hiçbir zaman marka birinci faktör olmamalıdır.Verdiği hizmetten ödün vermeyen alanında tecrübeli işitme ve denge uzmanı odyolog eşliğinde işitme cihazları seçimizi yapmalısınız.

Seslem İşitme cihazları satış 

Seslem İşitme cihazları satış ve uygulama merkezi olarak Dünya’da en çok tercih edilen işitme cihazı markaları ile Uzm. Odyolog ve Odyolog ekibimiz ile çalışmalarımızı sürdürmekle beraber hastalarımızın en doğru çözümlere ulaşması için çaba göstermekteyiz.

Unutmayın ki en iyi işitme cihazı markası, en iyi işitme cihazı yoktur kişiye en uyumlu ve olan işitme cihazı vardır.

> Ara