trende

Gaziosmanpaşa İşitme Cihazları

Gaziosmanpaşa İşitme Cihazları
28.08.2023
100

Seslem işitme cihazları satış ve uygulama merkezi olarak İstanbul Gaziosmanpaşa semtinde Uzm. Odyolog ve Odyolog ekibimiz ile sizlerin en hızlı şekilde işitme sağlığınıza kavuşmanız için çalışmaktayız.

İşitme kaybı  insanların sesleri işitmesindeki azalış, sesleri duymakta ve algılamakta zorlanmak, kulak çınlaması(tinnitus), ve daha da ileri durumlarda tamamen işitmenin kaybedilmesi olarak tanımlayabiliriz.

İşitme kaybını kişilerde genel olarak yaş ilerledikçe zamanla kademeli olarak artan bir durum olarak bahsedebiliriz.Yaşa bağlı olan işitme kayıplarına presbiakuzi olarak tanımlayabiliriz.Presbiakuzi bilateral(çift taraflı) yüksek frekanlara doğru artan ( ince – tiz sesler ) işitme kaybı olarak tanımlayabiliriz.

İşitme kaybı başladıktan sonra yaş ilerledikçe kayıp sürekli artmaya devam etmektedir.Bu durum bazı kişilerde hızlı bir şekilde seyir eder iken bazı kişilerde ise yavaş bir şekilde sürmektedir.

Hastalar cihaz kullanmadığı taktirde kaybı sürekli artmaya devam etmekte ve insanları duymakta ve algılamakta zorluk çekmektedir.Duyamadığı için insanlar ile diyalog kuramamaktadırlar.Diyalog kurmadıkları için zamanla unutmaya ve Alzheimer hastalığına kadar tetiklemektedir.

İşitme cihazı ile işitme kaybının ilerlemesinin önüne geçerek işitme kaybının sabit seviyede tutmak gerekmektedir.İşitme cihazı size ihtiyacınız olan frekanslarda ve dB’lerde ses aktaracağı için sizi rahatsız etmeyecektir.Sizlere daha konforlu bir işitme deneyimi sunacakatır.

Gaziosmanpaşa işitme cihazları olarak hastlarımızın işitme problemlerine en hızlı ve doğru şekilde çözüm bulmak için çalışmaktayız.

İşitme kaybının belirtilerine baktığımızda ;

  • Yakınımızdaki kişilerin mırıldanarak konuştuklarını düşünme
  • Dudak okuma alışkanlığının başlaması
  • Müzik sesini veya televizyon sesini daha fazla açma
  • Kişilerin konuştuğunu tekrarlamalarını istemek
  • Kişilerin ne söylediklerini anlamak için yüzlerine odaklanma isteği
  • Trafik sesleri, doğa sesleri, araç gereç seslerini duymakta zorlandığını fark etme vs.

İşitme kaybı ne kadar genellikle yaşa bağlı olsa da geçirilen hastalıklar, yaralanmalar, veya doğum da meydana gelen hatalardan, mesleki gürültüye sürekli maruz kalmaktan dolayı da olabilir.

Devlet şuan işitme cihazına ihtiyaç duyan vatandaşlarına yaşına ve çalışan veya emekli olmasına bağlı olarak farklı katkı payları sunmaktadır.Devletin sunduğu katkı paylarını da cihaz bedelinden düşerek indirim yapmaktayız.Gaziosmanpaşa işitme cihazları olarak Sgk ile anlaşmamız bulunmaktadır.

İşitme cihazı seçimi yaparken işitme kaybınızın derecesine, yaşınıza , cihazın teknolojik özelliklerine, kulağınızın iç yapısına, kanal sayısına, bant sayısına, pilli veya şarjlı olmasına ve fiyatına bakmalısınız.

Kulak içi ve Kulak arkası olmak üzere 2 adet işitme cihazı türü mevcuttur.Kulak arkası cihazlar sesleri 360 derece daha iyi toparlama özelliğine sahiptir.Kulak arkası cihazlarda kendi içinde ikiye ayrılmaktadır.Birincisi hoparlör ve mikrofonu cihazın içinde olan modeller ikincisi hoparlör kulağın içinde mikrofon cihazın içinde olan modeller olarak sıralayabiliriz.Kulak içi cihazlar estetik açıdan daha iyi görüldüğü içinde genellikle genç hastalarda tercih edilmektedir.

Gaziosmanpaşa işitme cihazları olarak bünyemizde evde hizmet ekibimizde mevcuttur.Evden çıkmak istemeyen veya evden çıkamayan hastalarımızın Odyolog ekibimiz ile ayağına gidiyoruz.Evde ücretsiz taşınabilir odyometre cihazımız ile işitme testi yaptıktan sonra kaybınıza en uygun ve en doğru cihazları seçmek için deneme yapıyoruz.Cihazların kullanım bilgilerini, ne zaman kullanılacağını, nasıl bir şekilde bakım yapılacağını, ne zaman kontrol yapılması gerektiğini ve bakımlarını en doğru şekilde hastlarımıza anlatmaktayız.

Gaziosmanpaşa işitme cihazları merkezi olarak siz değerli hastalarımızın bir an önce işitme sağlığınıza kavuşmanız için ( 0541 189 05 77 ) numaramızdan bizleri ulaşabilir.Ücretsiz randevunuzu oluşturabilirsiniz.

> Ara