trende

Fatih İşitme Cihazları

Fatih İşitme Cihazları
28.08.2023
235

Fatih İşitme Cihazları

Fatih İşitme Cihazı ; Seslem işitme cihazları satış ve uygulama merkezi olarak İstanbul Fatih bölgesinde de Uzm. Odyolog ve Odyolog takım arkadaşlarımız ile hizmet vermekteyiz.Fatih işitme cihazları olarak İstanbul’un en popüler ve hizmet ve kalite olarak tercih edilen yerlerinden bir yeri diyebiliriz. Bireylerde işitme kaybı başladığı dönemde ilk yapılması gereken bir KBB hekimine başvurması ve işitme cihazı araştırması gerekmektedir.

Fatih İşitme

Yapılan muayene sonrasında KBB hekimi gerek gördüğü durumlarda bireyi gerekli testler için hastanenin Odyoloji ünitesine göndermektedir. Burada sessiz kabin içerisinde odyometre cihazı ile işitmenin hava yolu ve kemik yolu ölçümleri yapılarak odyolog eşliğinde saf ses odyometri testi yapılmaktadır. Test yapıldıktan sonra hasta test sonuçları ile beraber tekrardan KBB hekimine danıştıktan sonra gerek görüldüğü takdirde işitme cihazı raporu yazmaktadır.

Kişiye Özel Cihazlar

Bir hastanın rahat bir şekilde kullandığı işitme cihazını başka bir hasta kullanmakta zorlanabilir. İşitme cihazları kişiye özel cihazlar oldukları için yapılan ayarlamalardan belirlenen kulak kalıbının türüne kalıpta açılacak olan ventilasyon kanalının (kulağın havalanması için açılan kanal) ölçüsüne kadar en ince detayına göre bakılıp tespit edilmesi gerekmektedir.

Birçok kişi yanlış cihaz seçimi veya yanlış işitme cihazı ayarlamaları ile işitme cihazını kullanmayı bırakıyor ve ne yazık ki işitme kaybı kademeli olarak yaş ilerledikçe artmaya devam ediyor. Bu nedenle işitme cihazı seçerken size uygunluğuna, teknolojisine, işitme kaybınızın derecesine, kanal sayısına, bant sayısına, ve fiyatına bakmalısınız.

Devlet şuan işitme cihazları için emekli çalışan ve çocuk hastalarımız için farklı miktarlarda katkı payı vermektedir.

Güncel olarak bir işitme cihazı için;

 • 0-4 yaş aralığında ebeveyn çalışıyor ise net 2180 TL, veli emekli ise 2725 TL’ye
 • 5-12 yaş aralığında ebeveyn çalışıyor ise net 1937 TL, veli emekli ise 2422 TL’ye
 • 13-18 yaş aralığında ebeveyn çalışıyor ise net 1816 TL, veli emekli ise 2271 TL’ye
 • 18 yaş üzeri için kişi çalışıyorsa net 1211 TL, veli emekli ise 1514 TL’ye

Bu koşullar içinde sizlerde artık işitme cihazı alabilir ve kalite ve modeline göre Fatih bölgesinde işitme cihazları hakkında bizlerden bilgi alabilirsiniz.

İşitme cihazı seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken belli başlı unsurlar vardır. Bunlara örnek verecek olursak;

 • Seslem işitme cihazları olarak sizin işitme kaybınıza en uygun işitme cihazını belirlemek için gerekli odyolojik testleri en ince ayarlarına kadar yapıyoruz.
 • Hastalarımızın işitme kaybı başlamadan önce ve sonrasında ki hikayelerini dinliyoruz.
 • Yapılan odyolojik testler sonrasında en doğru cihazı belirleyip ince ayarlamalarını yapıyoruz.
 • İşitme cihazı takılacak kulaktan kulak ölçüsünü aldıktan sonra kişiye özel kalıbımızı Seslem İşitme Cihazlarının Servis alanına gönderiyoruz.
  •  
 • Merkezimizde işitme cihazlarının kullanımı, bakımı, temizliği, ilk kullanıcılar için ne yapılması gerektiği, çocuk ve bebek işitme cihazı kullanıcısı hastalarımızın velilerine düşen sorumluluklar, cihaz kullanım bilgileri tüm şeffaflığı ile sizlere anlatmaktayız.

 • Fatih işitme cihazlarında aklınıza takılan tüm sorularınızı Uzm. Odyolog ve Odyolog takım arkadaşlarımız sizlere anlatmaktan memnuniyet duyacaklardır.
 • İstanbul Fatih işitme cihazlarında evde destek ekibimiz ile evden çıkamayan ya da evden çıkmak istemeyen hastalarımızın ayağına kadar gitmekteyiz.

Hastalarımızın sağlığına kavuşması için bütün enerjisi ile hizmet veren ekibimiz ile evde ücretsiz bir şekilde taşınabilir test ekipmanlarımız ile işitme testi yapıp en doğru işitme cihazını belirleyene kadar ücretsiz işitme cihazı denemesi yapmaktayız.

Dilerseniz Fatih bölgesinde evinizde oturup bizi arayıp evde işitme testi yaptırabilir, kişiye özel en doğru ve işitme kaybınızın derecesine en uygun işitme cihazlarını ücretsiz bir şekilde deneyebilirsiniz.

Evde Sağlık Hizmetlerimiz içerinde ;

 • Evde işitme cihazı uygulaması
 • Evde işitme testi
 • Evde kulak kalıbı yenileme
 • Evde işitme cihazı tamir ve bakımı Yapmaktayız.

Hastalarımızın sağlığına kavuşması için bütün enerjisi ile hizmet veren ekibimiz ile evde ücretsiz bir şekilde taşınabilir test ekipmanlarımız ile işitme testi yapıp en doğru işitme cihazını belirleyene kadar ücretsiz işitme cihazı denemesi yapmaktayız. İşitme Cihazlarını Linkten İnceleyebilirsiniz. Bize Ulaşın

> Ara